«Ագաթ» հաշմանդամություն ունեցող կանանց իրավունքների պաշտպանության կենտրոն ՀԿ-ն Կվիննա Թիլ Կվիննա հիմնադրամի (Kvinna till Kvinna foundation) ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Ներառական ապագա բոլորի համար» ծրագրի շրջանակներում հրավիրում է մասնակցելու կարողությունների զարգացման 10 դասընթացի՝ սեռական և վերարտադրողական առողջության իրավունքների (SRHR) և սեռական և գենդերային բռնության (SGBV) թեմաներով։
Վերապատրաստումները տեղի են ունենալու ինչպես «Ագաթ» ՀԿ գրասենյակում, այնպես էլ առցանց՝ տեղական և միջազգային փորձագետների ներգրավմամբ։
Դասընթացի լավագույն երկու մասնակիցները աշխատանքի կանցնեն կազմակերպությունում և վերը նշված թեմաներով դասընթացներ կիրականացնեն Շիրակի մարզի տարբեր համայնքներում բնակվող հաշմանդամություն ունեցող կանանց և աղջիկների համար։
Վերապատրաստման դասընթացներին կարող են մասնակցել ինչպես «Ագաթ» ՀԿ աշխատակիցները և շահառուները, այնպես էլ ոլորտով հետաքրքրված անձինք։
Նախապատվությունը կտրվի այն դիմորդներին, ովքեր ունեն հաշմանդամություն և դասընթաց վարելու փորձ։
Վերապատրաստման ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում են հմտությունների զարգացման և վերապատրաստման դասընթացներ՝
- Սեռական և վերարտադրողական առողջության իրավունքների (SRHR)